דבר המנכ”ל

 

 

סעיף 7 בתקנון אקים-ירושלים אומר:

“העמותה תשאף להקים ולהפעיל שירותים קהילתיים ומסגרות לדוגמה, ברמה גבוהה, בתחומי החינוך, הדיור, התעסוקה, התעשייה והמלאכה וכן שירותים תומכים בתחומי הבילוי ותרבות הפנאי, עבור אנשים עם מוגבלות שכלית, לרבות מסגרת נופש לאנשים עם מוגבלויות אחרות ובני משפחותיהם: ולרבות מסגרות המשלבות אנשים עם מוגבלות ואנשים אחרים”.

כבוד הוא לנו להמשיך את דרכם של מייסדי העמותה מלפני 63 שנה ולשאת באחריות למימוש חזונם. החזון של חברה צודקת, משלבת, מתחשבת ורחמנית אינו משתנה, אבל דרכי המימוש והתנאים בהם העמותה פועלת בהחלט משתנים. על כן, בכל תקופה עלינו להתאים את עצמנו ואת דרכי העבודה שלנו לתנאי הזמן והצרכים המשתנים.

אקים-ירושלים נדרשת יום-יום לקבל החלטות לגבי איכות השרות שאנו מספקים ויעילותו. בנוסף לכך פונים נציגי רשויות ומשפחות ומבקשים הרחבה של השרותים שלנו כדי להשלים מערכת שרותים שאינה נותנת מענה לכל צורך ובזמן.

על כן, מעבר להחלטות היום-יומיות, בראיה ארוכת טווך, אנו חשים צורך גם לקבל החלטה בין שתי חלופות עקרוניות:

 • המשך הרחבה של השרותים שתלויים במשאבים שנוטים
  להידלל לאורך זמן,
 • ארגון מחדש של העבודה בהתבסס על מתן תמיכה ושרותים
  ממוקדים שיש להם השפעה נרחבת על איכות חייהם של
  אנשים עם מוגבלות ובני משפחותיהם. הכוונה לשרותים
  שמחזקים את יכולת הבחירה של משפחות אלה ומקילים
  על שילובן בקהילה.

ההחלטה לשפץ, להנגיש ולצייד מחדש את מבנה “בית רחל שטראוס” משקף שינוי חשיבתי בכל הקשור לפיתוח שרותים של אקים-ירושלים. “בית רחל שטראוס” יאפשר לנו להתחבר עם מאגר רחב יותר של ניסיון חיים, כישרונות, דעות, יוזמות וגישות בציבור ולתת להם אכסניה וביטוי.

מעבר להתחדשות ב”בית רחל שטראוס” , אקים-ירושלים ממשיכה לכבד את מחוייבותה כלפי מטופלי מערך הדיור ו”המרכז לתמיכה במשפחה”. פעילות זו מזמנת לנו לא מעט אתגרים כגון הזדקנות של דיירים, ובעיות תפקוד מורכבות בקרב המטופלים מצד אחד, ומצד שני, מגוון רחב של פתרונות טיפוליים שיכולתינו לספקם תלויה במשאבים בלתי מספיקים.

אנו מודים לכל ידידי העמותה, המתנדבים,העובדים והתורמים הנאמנים התומכים בפעילות העמותה. כולכם מוזמנים לקרוא באתר זה על הפעילויות השונות של אקים-ירושלים בתחומים השונים.
ויקטור ליפק, מנכ”ל ומנהל מערך הדיור