מערך הדיור

מערך הדיור

 • +הוסטל בית יוליה

  מאיר היה חלוץ – למרות שבהיותו בן 6 נלקח למחנה ריכוז באושוויץ ושם נוצל על ידי ד”ר מנגלה לביצוע ניסויים רפואיים מחרידים – מאיר עלה לארץ עם שארית משפחתו והיה בקבוצת הדיירים הראשונה של הוסטל “בית יוליה”. “בית יוליה” הוקם ב- 1969 והיה לבית הקהילתי הראשון בישראל לאנשים עם פיגור שכלי. כיום, גרים ב”בית יוליה” 34 גברים ונשים אחרים עם מוגבלויות שכליות, חלקם בעלי מוגבלויות פיזיות ומחלות כרוניות.

  לכתבה על מאיר במעריב מה-19/04/12 לחץ כאן

 • +הוסטל מגן

  אילנה, בת יחידה להוריה ושולמית שהיו לה שישה אחים, הינן חברות טובות מאז היווסדו של הוסטל “מגן” לפני למעלה 30 שנה. כיום מתגוררים בהוסטל “מגן” 33 דיירים בגילאים 32-84, לרבים מהם מוגבלויות גופניות מורכבות בנוסף למוגבלות השכלית.

 • +בית דירות בית ליאו

  החיים של דודו, אוריאל, עודד ונדב השתנו מאוד מאז שנכנסו לגור ב”בית ליאו” לפני 11 שנים. הם מתגוררים יחדיו בדירה בבניין שיש בו שמונה דירות דומות לשלהם. הם מחליטים מתי הם רוצים לבקר חברים, או לאכול עם 26 דיירי הבית האחרים ומתי הם מעדיפים את פרטיותם בדירה שלהם.
  הדיירים מלווים על ידי צוות התומך בהם במטלות היומיומיות, כל דייר על פי רמת תפקודו באופן המאפשר לו להתקדם ולהתפתח בהתאם לפוטנציאל הטמון בו.

 • +דירות בקהילה

  פרננדו עלה לארץ מארגנטינה ב-2008 ובסוף 2009 עבר לגור באחת הדירות החדשות של אקים-ירושלים יחד עם 3 צברים: גילי, שי ועודד. שליש מדיירי אקים-ירושלים גרים ב-17 דירות ובתים קבוצתיים בכל חלקי העיר ירושלים. הם משתמשים באותם השרותים בקהילה כמו שאר תושבי העיר – בנקים, סניפי דואר, פיצריות, בתי קולנוע, סופרים ועוד. לכל דייר מותאמת תוכנית קידום אישית התואמת את יכולותיו ובעזרת הצוות הדייר מתקדם בתחומי החיים השונים: תעסוקה, פנאי, פיתוח קשרים חברתיים, פעילות גופנית ועוד.


מערך הדיור של אקים-ירושלים כולל שלושה הוסטלים ו-17 דירות ברחבי ירושלים. במסגרות אלו מתגוררים 172 דיירים עם מוגבלויות שכליות בגילאים שונים וברמות תפקוד מגוונות. מסגרות הדיור בקהילה מהוות “בית לחיים” ומספקות לדיירינו את כל השירותים להם הם זקוקים בכדי להעניק להם איכות חיים גבוהה ורווחה נפשית ופיזית.

חיי יום-יום ושעות הפנאי

מדי יום יוצאים הדיירים לעבוד כל אחד על פי יכולתו, חלק מהדיירים עובדים במפעלים מוגנים אשר מספקים תעסוקה וחלקם עובדים בשוק הפתוח. אקים ירושלים מפעילה מערכת חוגים מגוונת לשעות אחר הצהריים לרווחת הדיירים אשר שובים במערך הדיור של העמותה לאחר חזרתם ממקומות העבודה נהנים הדיירים משורה של פעילויות פנאי במגוון תחומים: ספורט, גינון, אומנויות, מוזיקה, תיאטרון ולימודי המשך.

המעוניינים לקבל יותר פרטים על הפרויקט אנא צרו איתנו קשר.