דירת ההכשרה

דירת ההכשרה

אוהד, בן 18, מגיע אחת לשבוע לדירת ההכשרה בה הוא פוגש את חמשת חבריו החדשים. עבור כולם זוהי הפעם הראשונה בה הם ישנים מחוץ לבית ההורים- צעד ראשון בדרך לעצמאות. בדירה לומדים אוהד וחבריו איך להכין ארוחת ערב, לסדר את המיטה, לערוך קניות בסופר ואיך לפתח קשרים חברתיים. אמו של אוהד מספרת על החוויה החיובית שחווה אוהד, על ההתקדמות שלו ועל השמחה להכיר חברים חדשים, כל זאת לצד החששות שלו ושלה מהפרידה מהבית.
דירת ההכשרה היא הצעד הראשון של צעירים אלו בדרך ליציאה מבית ההורים ומעבר לדיור בקהילה. כל מה שילמדו כאן ילווה אותם בהמשך החיים ויקל על הסתגלותם לשינוי הצפוי להם בעתיד הקרוב.

ההורים מספרים על דירת ההכשרה:

“הבן שלי בן 29. עלינו לארץ כדי לעזור לו להתקדם, לפתח את כישוריו החברתיים ולהיות עצמאי יותר. אנחנו רוצים להכין אותו לעתיד, למגורים מחוץ לבית שלנו בסביבה תומכת עם בני גילו.
התקשרתי לדינה, רכזת דירת ההכשרה של אקים-ירושלים והיא הסבירה לנו את המטרות של דירת ההכשרה – ללמד את החניכים כישורי חיים עצמאיים וכישורים חברתיים מחוץ לבית. זה היה בדיוק מה שרצינו – חלום שהתגשם.
מאז אותו יום, בני מצטרף בשמחה בכל יום ראשון לחבריו החדשים בדירה. הוא מתקדם יפה ומשתתף יותר ויותר בפעילויות. הוא נינוח, ומספר לנו שהוא נהנה להיות חלק מהקבוצה.
דינה והמדריכים כל כך אוהבים ומסורים. הסביבה באמת תומכת וגישת הצוות כל כך חיובית וחמה. אנחנו מצפים בכיליון עיניים להמשך התכנית הזאת”.


דירת ההכשרה


הפרויקט מתאפשר תודות לתרומותיהם של קרן רוכלין, אקסל שפרינגר, קרן אלפרד וגרטרוד ברנייס-ריצ’רד, קרן סובל, קבוצת מיטנעיינדר, פועלים בקהילה ותורמים אנונימיים נוספים.

המעוניינים לקבל יותר פרטים על הפרויקט אנא צרו איתנו קשר.