סדנאות

סדנאות


המעוניינים לקבל יותר פרטים על הפרויקט אנא צרו איתנו קשר.


 • +סדנת האמנים

  פרויקט האמנות של אקים-ירושלים מתקיים למעלה מעשור ובמהלכו עברו האמנים תהליך של גיבוש עצמי והראו לכולנו את יכולותיהם הנובעות מעולמם הפנימי- עולם עוצמתי המבקש לפרוץ החוצה ולשתף אותנו, הצופים, בחייהם.
  זהו פרוייקט המהווה דוגמא לפעילות חברתית ואמנותית לשילוב בקהילה של אנשים בעלי מוגבלויות. הוא מבליט את הכשרון האמנותי המסייע “להמריא” בגאווה ולהתגבר על מצוקות היומיום, שהן מנת חלקם של אנשים עם מוגבלויות.

  12התערוכות שהציגו עד כה אמני אקים-ירושלים בארץ ובעולם (בגרמניה ובפולין) זכו להכרה, להכנסה ממכירת היצירות, להצלחה ולגאווה רבה !

  עבודות האמנים משתייכות לז’אנר האמנות הגולמית, התופס תאוצה בעולם כולו והופך למוכר יותר ויותר. כל אמן פיתח עם השנים סגנון אישי ונושאי ציור מועדפים.
  כדי לצפות במוזיאון לאמנות גולמית בלוזאן, שוויץ לחצו כאן. המוזיאון מציג יצירות המזכירות בחלקן את עבודותיהם של אמני אקים-ירושלים.

 • +קבוצת התיאטרון

  מזה ארבע שנים מקיימים שחקני אקים-ירושלים פעילות בשיתוף ובחסות תיאטרון “פסיק” הירושלמי. במפגש חד-שבועי הם מפתחים את דמיונם, משפרים את בטחונם העצמי ויוצרים קבוצה מגובשת המאופיינת בחדוות-עשייה ורצון להופיע על הבמה.

  עד כה העלתה קבוצת התיאטרון שתי הפקות: “ורד קוצני” ו”חלב הלביאה”. להפקות נכתבה מוסיקה מיוחדת, הושאלו מיטב התלבושות מהאופרה הישראלית בת”א, והקהל – שנפתח בפניו פתח לעולמם של השחקנים דרך התיאטרון-התרגש, שיבח והריע ארוכות. בקרוב בפעם השלישית תועלה הצגה נוספת של קבוצת התיאטרון, שתהווה, עדות להצלחת הפעילות ומחווה של כבוד והערכה למאמץ ולהתקדמות האישית שעושה כל שחקן מאקים-ירושלים בפרוייקט זה.

 • +פרוייקט הכשרת גננים

  מזה ארבע שנים פועל פרוייקט הגינון הטיפולי של אנשים עם מוגבלויות שכליות באקים-ירושלים, בהנחיית עמותת “שומרה לסביבה טובה”. החוג מתקיים במסגרת פעילויות הפנאי שדיירי העמותה משתתפים בהן.
  מתוך החוג נבחרו חמישה גננים מצטיינים שעברו הכשרה לעבודה בשוק הפתוח, שכללה שימוש בכלים מוטורים, שתילה, תחזוק וטיפוח צמחים מסוגים שונים בכל עונות השנה.
  בשנה שעברה סייעה קבוצת הגינון בתחזוק הגינה בביה”ס הניסויי במרכז העיר.

  אקים-ירושלים מחפשת מוסד/בית משותף/גינה פרטית גדולה בקרבת ההוסטלים בצומת הבנקים בתלפיות, כדי להקנות לגננים נסיון בעבודה שוטפת במהלך השנה.

  לפרטים יש לפנות לצחי אבן-אור, 050-8394025.

 • +ספיישל אולימפיקס

  נעמי טומפסון- דיירת באקים ירושלים שהישגיה מוכיחים ש”אין דבר העומד בפני הרצון…”
  לנעמי היה חלום ללמוד טניס, לאחר שהתחילה ללמוד טניס בדרך להגשמת החלום, היא החלה להתאמן בצורה רצינית ועם הזמן היא הלכה והשתפרה. נעמי החלה בהדרגתיות להשתלב ולהשתתף בתחרויות מטעם אגודת הספורט “ספיישל אולימפיקס”, אשר מייצגת אנשים בעלי צרכים מיוחדים בענפי הספורט השונים. האימונים המפרכים נשאו פרי והשנה זכתה נעמי במקום הראשון בתחרות גמר בענף טניס שנערכה במרכז הטניס הישראלי שבירושלים, וקיבלה מדליית זהב. היא מועמדת להשתתף בתחרות בינלאומית שתיערך בחודש יולי בגרמניה נאחל לה בהצלחה מכל הלב, אנו גאים בה עד מאוד!