זהו אתר זמני - אתר אקים ירושלים החדש בהקמה...

אקים-ירושלים היא עמותת הורים הפועלת לשיפור איכות חייהם ורווחתם של אנשים עם מוגבלויות שכליות ובני משפחותיהם ברחבי ירושלים. העמותה מפעילה ומנהלת שירותים קהילתיים הכוללים דיור, תרבות ופנאי ומרכז תמיכה למשפחה.

אנו מאמינים שחברה בריאה מתקיימת תוך שותפות וערבות הדדית ועליה להיות שוויונית, מכילה והוגנת. אנחנו מממשים ערכי יסוד אלו על ידי קידום עצמאותם ושילובם של אנשים עם מוגבלויות בתחומי התעסוקה המקצועית, בשעות הפנאי ובמרקם הקהילתי הירושלמי בו הם חיים.

מערך הדיור של אקים ירושלים מספק דיור קהילתי לצעירים ומבוגרים עם מוגבלות שכלית התפתחותית ברמות תפקוד שונות. במערך הדיור של אקים ירושלים פועלות 17 דירות ושלשה הוסטלים ביניהם שניים למזדקנים. כיום הדיור נותן מענה לכ-170 דיירים מגיל 21 ומעלה. הדירות וההוסטלים ממוקמים בשכונות מגורים בלב הקהילה הירושלמית.

מערך הדיור מספק לדיירים בית המותאם לגילם ומעטפת כוללת המטפלת בכל תחומי החיים בהתאם לרמת תפקודם ולצרכיהם החברתיים.

אנו רואים בשילוב הקהילתי הכללה של ממש ביצירת חברה מאוזנת ובריאה ומקיימים תכניות שונות לשיתוף, העצמה וקבלת הדיירים בקהילה בה הם חיים.

העמותה רואה בחזונה כאחראית לתמוך ולקדם שוויון הזדמנויות לאנשים עם מוגבלויות שכליות ולקדם את התנסותם בחיים, בעזרת חינוך והשכלה, חברויות ותרבות ופנאי.

אנו מפעילים מערך תרבות ופנאי הכולל מגוון תחומים בניהם ספורט, גינון, אומנויות, מוזיקה ותיאטרון. הפעילות מתקיימת בדירות, בהוסטלים ובמרכז לתרבות ופנאי של אקים ירושלים- בית רחל שטראוס. בית רחל שטראוס מקדם את חזון העמותה לקדם מפגש חברתי בין אנשים עם מוגבלויות שכליות לבין עצמם ובינם לבין חברי הקהילה.

מרכז תמיכה במשפחה מעניק שירותים לילדים נוער ומבוגרים עם מוגבלויות שכליות ובני משפחותיהם החיים בקהילה. מטרת המרכז היא להעניק ידע והכוונה להורים דרך סדנאות, הרצאות ותוכניות הפוגה שונות שמטרתם לתת פתרונות ומענה להכשרה לקראת חיים עצמאיים בקהילה.

במסגרת המרכז פועלות מספר תכניות: יום לימודים ארוך בבתי ספר, דירת הכשרה המיועדת להכשיר אנשים עם מוגבלות שכלית לחיים עצמאיים בקהילה, סביבה תומכת- קידום אישי של מבוגרים עם מוגבלות שכלית ולב עד הבית – תכנית חונכות אישית לילדים בבית הוריהם.

נא לרשום שם מלא.
נא לרשום מספר טלפון
נא לרשום כתובת מייל תקינה ופעילה.
נא לרשום הערה
Invalid Input